Батьків повинні пускати у дитячі садочки та школи - юрист

13 жовтня 2023

Пандемія коронавірусу позаду. Отже, всі обмеження МОЗ знято і батьки мають право заходити до школи чи садочка своєї дитини. Та чи діє це на практиці у час, коли в Україні триває війна?

Батьків повинні пускати у дитячі садочки та школи - юрист image
зображення з Pexels

У травні 2023 року ВООЗ оголосила про закінчення пандемії COVID-19. Маски, респіратори позаду. Так само зняті обмеження з відвідування закладів, в тому числі шкіл і дитячих садочків. З початком нового навчального року батьки намагаються з’ясувати, чи існує на законодавчому рівні заборона на відвідування дітей у навчальних закладах.  Бо, якщо глянути батьківські чати, ця тема досі активно обговорюється, зокрема у групі “Батьки SOS”. 

Коментарі у Фейсбук-групі “Батьки SOS”

Обмеження на відвідування діють не всюди. Як пишуть батьки у соцмережах, у деяких школах батьків навпаки зобов'язали приводити дитину до групи дитячого садочка.

Коментарі у Фейсбук-групі “Батьки SOS”

Не пускати батьків до дитини в садочку чи в школі ніхто не має права, наголошують юристи. Проте додають, на час воєнного стану у закладі освіти має бути чітко прописаний порядок відвідувань: гуляти по коридорах, класах не варто, але зустрітися з дитиною чи підгледіти, як вона себе поводить на уроці чи з вихователькою - це право батьків, гарантоване законодавчо. 

Це не те, що право, це обов'язок батьків приходити до дітей і переконуватися, що діти навчаються, живуть, сплять в нормальних умовах. Має все бути цивілізовано, має бути прописаний порядок відвідувань. Бо немає такого закону чи нормативно-правової постанови, яка б забороняла батькам заходити у заклад освіти. Це питання організації. Якщо заклад освіти не пускає батьків перевірити, що в них відбувається, то це не заклад освіти, це в'язниця чи режимний об'єкт.
Роман Бондаренкоquote

Роман Бондаренко юрист ГО «БАТЬКИ SOS»

Юрист додає, якщо виникає непорозуміння і вас не пускають у заклад освіти, то варто про це повідомити директора школи чи дошкільного закладу. 

В інших випадках звертайтесь до закону "Про освіту", у другому пункті статті 55 якого йдеться: "батьки здобувачів освіти мають право: захищати відповідно до законодавства права та законні інтереси здобувачів освіти; звертатися до закладів освіти, органів управління освітою з питань освіти". 

Також у Конвенції ООН про права дитини вказано, що мати, батько та дитина мають право на безперешкодне спілкування між собою, крім випадків, коли таке право обмежене законом.

author ГОВОРИМО pro освіту

ГОВОРИМО pro освіту

редакція

Нове та цікаве

Чи можуть жителі Запоріжжя користуватися шкільними укриттями: роз'яснення міської влади  image
Pro укриття
Чи можуть жителі Запоріжжя користуватися шкільними укриттями: роз'яснення міської влади

У Запоріжжі в укриттях закладів освіти, які з 1 квітня перейшли на змішану форму навчання, містяни зможуть перебувати ввечері та вночі. Про це повідомив головний спеціаліст міського управління з питань попередження надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Костянтин Черкасов.

17 квітня 2024