![На Прикарпатті учень ліцею загинув на занятті від пострілу з гвинтівки: його поранив інший учень image](https://hovorymo.live/assets/images/photo_5404670885920624965_w.jpg)
Трагедія сталася у Пнівському ліцеї. Відомо, що школяр навчався у дев'ятому класі. Він отримав смертельне поранення в груди із пневматичної гвинтівки. Від отриманої травми підліток помер до приїзду швидкої допомоги.
Що каже поліція:
Повідомлення про те, що в приміщенні одного з ліцеїв Надвірнянського району загинув школяр, співробітники поліції отримали 22 листопада о 15:30. Вони вже опитали свідків події та педагогів. Вирішується питання щодо надання правової кваліфікації події.
24 листопада правоохоронці Івано-Франківської області повідомили, що вдалося встановити. За їх даними практичні стрільби, під час яких загинув учень, проходили в коридорі загального користування, що порушує вимоги та заходи безпеки. 15-річний дев’ятикласник перезаряджав пневматичну гвинтівку й з необережності здійснив постріл в іншого учня. Куля калібру 4,5 мм поцілила в грудну клітку від чого настала смерть підлітка.
На момент події в коридорі, де відбувались стрільби, знаходився 60-річний вчитель, мешканець м. Надвірна. Його затримали. З місця події правоохоронці вилучили речові докази. Під час обшуку за місцем проживання затриманого вилучено пневматичну гвинтівку. Слідчі розпочали два кримінальних провадження за ч. 1 ст. 119 (Вбивство через необережність), а також ч. 2 ст. 137 (Неналежне виконання обов’язків щодо охорони життя та здоров’я дітей, що спричинили смерть неповнолітнього) Кримінального кодексу України. Наразі вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру та обрання йому запобіжного заходу.
![](assets/images/403740269_341483081859261_4563566600403560420_n.jpg)
![](assets/images/403824192_341483018525934_3528163652319781666_n.jpg)
Реакція влади:
Адміністрація Пасічнянської сільської ради повідомила на своїй сторінці у Фейсбук, що смертельний випадок стався у Пнівському ліцеї під час позашкільного гуртка. Хлопця поранив один із учнів ліцею при необережному поводженні із пневматичною гвинтівкою: "у приміщенні Пнівського ліцею під час позашкільного гуртка, при необережному поводженні із пневматичною гвинтівкою одним із учнів ліцею було поранено Скрипченка Тараса Віталійовича 30.04.2009 р.н. учня 9 класу, внаслідок чого останній від отриманих поранень помер на місці".
Голова Івано-Франківської облдержадміністрації Світлана Онищук повідомила, що у ліцеї, де загинув 15 річний учень, проведуть службове розслідування.
Профільному департаментові доручила провести службове розслідування у закладі освіти, де сталась трагедія, щоби подібного більше ніколи не повторилось.Світлана Онищукголова Івано-Франківської ОДА
Голова Надвірнянської громади, де безпосередньо сталася трагедія, Зіновій Андрійович висловив на своїй сторінці у Фейсбук співчуття рідним.
Висловлю щирі співчуття близьким та рідним хлопчика. Але дорогі працівники закладів освіти та учні не нехтуйте інструкціями з поводження зі зброєю чи іншими небезпечними предметами! Памʼятаймо, що безпека наших дітей - це найважливіше!Зіновій Андрійовичміський голова Надвірної
Через трагедію у Пасічнянській громаді оголошено триденну жалобу.