![Англійська мова стане обов'язковою до вивчення з дитячого садочку image](https://hovorymo.live/assets/images/pexels-polina-tankilevitch-6929219.jpg)
Днями Міністерство освіти та науки провело дослідження. У ньому взяли участь 224 вчителі англійської мови з усієї держави. За його результатами, більшість українських вчителів англійської мови знає її на високому рівні, зокрема, 90% з них володіють мовою на рівні В2.
Під час дослідження вчителі проходили чотири етапи сприймання англійської: на слух, письмо, читання і розмову.
![](assets/images/371530803_723844629191321_1007472093002446890_n.jpg)
Крім того, в рамках дослідження було проведене опитування, яке показало, що 63% учителів англійської мови вважають, що найкращий вік для початку вивчення мови - до п’яти років, а 34% схиляються до оптимального віку 6-10 років.
Додамо, що на підтримку законопроєкту про надання англійській мові статусу міжнародної Мінцифри запустило програму Future Perfect. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що для вчителів готуються безоплатні програми навчання. А у кожній школі буде нейтів-спікер, який навчатиме англійської мови онлайн або офлайн. Також, англійська стане обов’язковою із дитячого садочка.
Загалом для всіх українців готують у форматі «єПідтримки» грошову допомогу для вивчення англійської. Схожий проєкт вже реалізовувався в Україні з «ковідними» сертифікатами, коли українці купували книги, ходили в спортзали. Цей досвід планують використати, для активнішого вивчення мови українцями.
![author ГОВОРИМО pro освіту](assets/images/authors/redakciya-1.png)