Чи повинні вчителі оплачувати медогляд?

11 липня 2023

З таким запитанням до нас звернулася освітянка. Вона скаржиться, що адміністрація школи зобов'язала її проходити щорічну медичну комісію за власний кошт. Що робити у цій ситуації – пояснює адвокатка Людмила Логуш.

Чи повинні вчителі оплачувати медогляд?  image
Фото: Getty Images

Проведення медичних оглядів працівників повинно відбуватися виключно коштом роботодавця. Обов’язок працедавця оплатити попередній (під час прийняття на роботу) та періодичний (протягом трудової діяльності) медичний огляд співробітника, передбачений ч.1 ст. 169 Кодексу законів про працю та ч. 1 ст. 17 Закону України «Про охорону праці».

Відповідно до пункту 2 Порядку проведення обов'язкових профілактичних медичних оглядів та видачі особистих медичних книжок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2001 № 559, обов'язкові медичні огляди проводяться за рахунок роботодавців (підприємство, установа, організація або фізична особа — суб'єкт підприємницької діяльності, що використовує працю найманих працівників). Витрати закладів та установ охорони здоров'я, пов'язані з проведенням обов'язкових медичних оглядів працівників бюджетних установ та організацій, покриваються за рахунок коштів, передбачених кошторисом на утримання відповідного закладу та установи охорони здоров'я.

Тож учителі не повинні платити за проходження медичної комісії.

Якщо роботодавець вимагає витрачати власні кошти на медогляд чи погрожує відстороненням, ви маєте право подати скаргу:

— до Департаменту освіти і науки свого регіону;

— до Служби освітнього омбудсмена.

Якщо у вас є запитання щодо юридичних аспектів роботи, будь ласка, пишіть нам на пошту [email protected]

 

author ГОВОРИМО pro освіту

ГОВОРИМО pro освіту

редакція

Нове та цікаве

Освіта під землею – українська реальність найближчих років image
Навчання під час війни
Освіта під землею – українська реальність найближчих років

В Україні росте покоління дітей, які жодного разу не були в школі. Мова йде про десятирічних п’ятикласників. Спочатку через пандемію, а згодом через повномасштабне вторгнення росії вони змушені навчатися вдома. Освітяни визнають: де-факто такі діти не навчаються. Змінити ситуацію можуть лише підземні школи. Адже у прифронтових регіонах під час ракетної небезпеки діти не завжди встигають спуститися до укриття. Скільки коштує побудувати школу на глибині десяти метрів? Чому деякі батьки виступають проти такого формату навчання? Та який рівень освітніх втрат нас чекає, якщо діти продовжать навчатися дистанційно? Редакція “Говоримо pro освіту” розпитала у радниці міністра освіти, директора благодійного фонду “SavED” Оленки Северенчук. Розмова відбулася в рамках проєкту “ProГоворимо”.

22 березня 2024